STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14

Lider za mocny dla Cuprum

Aktualni liderzy tabeli odnieśli 22. zwycięstwo w tym sezonie. Po raz 18. nie stracili w meczu seta. Wszyscy liczyli na niespodziankę, ponieważ lubinianom bardzo zależało na zdobyciu punktów, a ZAKSA ma już zagwarantowany udział w meczach o złoty medal. Zaczęło się według planu, czyli Miedziowi nie dawali się ogrywać gościom i walka była punkt za punkt. Wyglądało to całkiem dobrze. Widać było, że gospodarze chcą nawiązać walkę z liderem. Cały czas minimalnie prowadziła raz jedna, raz druga ekipa. Końcówka seta to nerwówka, ponieważ punkt dla Cuprum mógł okazać się przełomowy dla gospodarzy. Niestety gra na przewagi zakończyła się zwycięstwem kędzierzynian. Drugi set również zaczął się remisowo, ale pomału goście zdobywali coraz więcej punktów, odskoczyli lubinianom i ostatecznie zdecydowanie wygrali kolejnego seta. Nie podjęli walki zawodnicy Cuprum także w trzecim secie. ZAKSA prowadziła od początku kilkoma punktami, a coraz bardziej nerwowe ataki Miedziowych nie doprowadzały do zdobyczy punktowych. Faworyt nie zawiódł i wygrał kolejny mecz ligowy.

Tracimy szansę na grę o brązowy medal rozgrywek. Jeśli nie wygramy ostatniego meczu z Radomiem, to stracimy także możliwość powalczenia o miejsca 5-6. W najgorszym wypadku Cuprum czekają mecze o miejsca 7-8.

Cuprum Lubin -  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 22:25)
MVP: Rafał Buszek
Cuprum Lubin: Pupart (10), Kaczmarek (8), Taht (8), Bohme (6), Możdżonek (5), Włodarczyk (2), Łomacz, Gunia, Michalski, Gorzkiewicz, Kryś (libero), Rusek (libero)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski (16), Buszek (13), Rejno (8), Gladyr (8), Deroo (8), Toniutti (2), Semeniuk, Pająk, Czarnowski, Zatorski (libero)
Widzów: 3350
Czas: 33+28+27 (88 minut).

06.04.2016

Rewanż z liderem

Po prawie dwóch tygodniach przerwy znowu będziemy mogli zobaczyć nasz zespół w akcji. W naszej hali podejmujemy obecnego zdecydowanego lidera rozgrywek. W tym sezonie Zaksa wygrała już 21 meczy, a przegrała tylko 3. Jest pewna udziału w meczach finałowych o złoty medal. Pomimo dużej przewagi w tabeli nad innymi zespołami nasi rywale nie zwalniają tempa i nie odpuszczają żadnego spotkania. W poprzedniej rundzie mecz Cuprum Lubin z Zaksą był najsłabszym naszym meczem - trwał najkrócej (79 minut) i zdobyliśmy najmniej punktów (tylko 53). Drużyna Zaksy ma obecnie 20 punktów więcej niż lubinianie. Miedziowym bardzo zależy na zdobyciu kompletu punktów, bo jest jeszcze teoretyczna szansa na grę o brązowy medal rozgrywek. Jeśli się nie uda, to trzeba walczyć o miejsca 5-6, a tu już goni nas Jastrzębski Węgiel. Emocje i niepewność będą do samego końca rundy zasadniczej.

Mecz we wtorek na lubińskiej hali. Swoim dopingiem pomożemy naszej drużynie zdobyć punkty w tym ciężkim i bardzo ważnym meczu. Zapraszamy na halę!

Podczas meczu z Kędzierzynem-Koźle oraz Radomiem w sobotę Cuprum Lubin razem z Fundacją DKMS oraz Klubem Kibica przeprowadzą rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Rejestracja polega na:
- przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego,
- pobraniu wymazu z policzka specjalnymi pałeczkami,
- wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi.

02.04.2016

Cuprum Lubin  2:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  2:3  Cuprum Lubin MVP: Borovnjak 2014/15 I r-z. 3. kolejka 15.10.2014
Cuprum Lubin  3:0  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle MVP: Romać 2014/15 II r-z. 16. kolejka 20.12.2014
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle MVP: Kooy 2014/15 III r. play-off 20.03.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin MVP: Zatorski 2014/15 III r. play-off 01.04.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin MVP: Deroo 2015/16 I r-z. 12. kolejka 13.01.2016

Mecz pokazowy

Informujemy, że w niedzielę odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy drużynami Cuprum Lubin oraz Klubem Kibica Cuprum Lubin. Na prośbę zespołu Cuprum Lubin zgodziliśmy się (aby wyrównać szanse) na grę w ich drużynie byłego zawodnika Cuprum - Łukasza Kadziewicza. Natomiast w naszej drużynie zagrają zawodnicy biorący udział w cotygodniowych treningach. Na meczu będzie obecny oczywiście trener Gheorghe Cretu, który obiecał przyjrzeć się zawodnikom z naszej ekipy i być może dołączy kilka osób do udziału w treningach pierwszej drużyny. Ze względu na duże zainteresowanie mediów nasz zespół obowiązuje strój klubowy, czyli koszulka Klubu Kibica (pomarańczowa lub czarna) oraz majtki klubowe typu "Lis" uszyte przez jedną z naszych klubowiczek. Spotkanie rozegrane będzie na zasadach fair play, więc osoby grające w klapkach lub sandałach proszone są o niezakładanie białych skarpetek, które dodatkowo rozpraszały by drużynę przeciwną.